fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

15-latka w ciężkim stanie po potrąceniu na pasach przez dwa auta

Policja
Śląska policja, ku przestrodze, opublikowała w sieci film z groźnego potrącenia 15-latki. Dziewczyna na pasach została potrącona przez samochód, odbiła się od jego maski i wpadała pod drugi, który nadjeżdżał z przeciwka.

W Radlinie pod Wodzisławiem Śląskim 15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez dwa samochody osobowe. Dziewczyna w stanie ciężkim, ale stabilnym przebywa w katowickim szpitalu. Policja ku przestrodze opublikowała nagranie z tego zdarzenia w sieci. „Robimy to, aby uświadomić użytkownikom dróg, jak ważne jest dokładne obserwowanie drogi. Zarówno przez pieszych przekraczających jezdnię, jak i kierowców, szczególnie, gdy zbliżają się do przejść dla pieszych” - podkreślono.

W ubiegłą niedzielę po godzinie 17.00 patrol ruchu drogowego został skierowany na ulicę Korfantego w Radlinie, gdzie doszło do potrącenia. Jak ustalono, kierowca jadący w kierunku ulicy Rybnickiej, potrącił przechodzącą przez pasy dziewczynę. 15-latka odbiła się od samochodu i wpadła pod inny, jadący z przeciwnego kierunku pojazd. Z poważnymi obrażeniami ciała dziewczyna została zabrana do szpitala. Lekarze określają jej stan jako ciężki, ale stabilny. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo, ale ma liczne złamania.  

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, że warunki atmosferyczne w dniu zdarzenia były trudne, a widoczność ograniczona. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia ma wyjaśnić prowadzone w tej sprawie postępowanie.

Policja przypomina, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Osoby wyposażone w elementy odblaskowe stają się widoczne natomiast nawet z odległości 150 metrów.

Źródło: Policja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA