fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Greta Thunberg szydzi z wypowiedzi Władimira Putina

AFP
Szwedzka działaczka na rzecz klimatu Greta Thunberg zareagowała na Twitterze na komentarz na swój temat wypowiedziany przez prezydenta Rosji Władimira Putina.

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił, że szwedzka aktywistka Greta Thunberg jest miłą, ale źle poinformowaną nastolatką, która została zmanipulowana i na szczycie klimatycznym ONZ przedstawiła nierealne żądania.

 - Nikt nie wytłumaczył Grecie, że współczesny świat jest skomplikowany i zróżnicowany - stwierdził Putin.

- Niech idzie i wytłumaczy krajom rozwijającym się z Afryki i Azji, dlaczego nadal mają żyć w biedzie, zamiast być jak Szwecja - powiedział rosyjski prezydent. Dodał, iż należy wspierać młodych ludzi zwracających uwagę na problemy ekologii. - Jednak wykorzystywanie dzieci i młodzieży do swych interesów jest godne ubolewania, tym bardziej, gdy ktoś chce na tym jeszcze zarabiać - zaznaczył Putin zastrzegając, że nie chodzi mu o przypadek Grety Thunberg, choć "należy to monitorować".

Po tych słowach szesnastolatka zmieniła swój opis na Twitterze. "Miła, ale słabo poinformowana nastolatka".

Thunberg może zostać najmłodszą laureatką Pokojowej Nagrody Nobla. Tak twierdzą przyjmujący zakłady bukmacherzy.

Na faworytkę typuje młodą Szwedkę wiele firm bukmacherskich, między innymi Labrokes. Rzeczniczka firmy, Jessica O'Reilly, zauważyła, że trudno podważać wpływ Thunnberg na ostatnie akcje w obronie klimatu, takie jak wielotysięczne "marsze tysiąca miast", w których brali udział przede wszystkim młodzi ludzie.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA