fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Ogromne "swastyki" w wesołym miasteczku w Niemczech

Wesołe miasteczko w południowych Niemczech musiało zamknąć nową atrakcję po tym jak internauci zwrócili uwagę, że przypomina ona dwie ogromne swastyki.

Karuzela "Lot orła" miała sprawić, by goście parku rozrywki Tatzmania w Szwarcwaldzie poczuli się jak na grzbietach ptaków. Atrakcja została udostępniona odwiedzającym pod koniec lipca. Udostępnione w internecie nagrania pokazują, że od frontu karuzela wygląda jak dwie wirujące swastyki.

Zarządca wesołego miasteczka Rüdiger Braun powiedział, że zamknął karuzelę gdy tylko zobaczył publikacje w internecie. - Nie zauważyliśmy, że gondole przybierają kształt swastyki. Nie wynikało to ze szkiców projektanta - stwierdził w rozmowie z "Bildem". Zapowiedział, że karuzela wróci, gdy jej wygląd zostanie zmieniony - znikną dwie z ośmiu dwuosobowych gondoli.

Prof. Michael Wehner z regionalnej państwowej agencji ds. edukacji politycznej ocenił, że projekt karuzeli świadczy o braku wiedzy historycznej, a pomyłki można było uniknąć w fazie projektowania. Pochwalił dyrektora wesołego miasteczka za szybką reakcję, gdyż, jak powiedział, prędzej czy później ktoś zgłosiłby oficjalną skargę.

Używanie swastyki jako symbolu politycznego jest w Niemczech zakazane i zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: SWR
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA