fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nagrano członków plemienia, którzy nie mają kontaktu z cywilizacją

AdobeStock
W sieci opublikowano nagranie przedstawiające mężczyzn z plemienia Awa, które nigdy nie miało kontaktu ze światem zewnętrznym.

Na wideo widać młodego mężczyznę trzymającego włócznię. Później znajduje on maczetę, którą obwąchuję. Chwilę później orientuje się, że jest przez kogoś obserwowany i ucieka. Na nagraniu zobaczyć można także drugą osobę, która uzbrojona jest w łuk i strzały.

Czytaj także: "Dzikie" plemię zamordowało Amerykanina

Jak pisze „The Guardian”, mężczyźni należą najprawdopodobniej do Awá, plemienia, które nie utrzymuje kontaktu z cywilizowanym światem. Ze względu na ataki ze strony nielegalnych drwali, organizacja Survival International uznała je za najbardziej zagrożone plemię na świecie.

Film nagrał członek sąsiedniego plemienia, Guajajara. Jak zaznaczył, „ma nadzieję, że przyniesie on coś pozytywnego”. - Mamy nadzieję, że będzie to miało wpływ na całym świecie, aby pomóc chronić naszych ludzi i nasz las - zaznaczył. 

Plemię ma swoich strażników, którzy patrolują teren i nagrywają nielegalnych drwali, którzy wkraczają na ich terytorium. Wideo opublikowały lokalne media, które chcą zwrócić uwagę na zagrożenie ze strony nielegalnych drwali, górników czy handlarzy narkotyków. Z danych wynika, że w czerwcu wylesienie Brazylii wzrosło o 88 procent w porównaniu do roku ubiegłego. 

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA