fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: 11-letni Trump w szkole musi zmienić nazwisko

123RF
11-letni chłopiec noszący nazwisko Trump w swojej szkole w Delaware będzie występować pod nazwiskiem swojego ojczyma, ponieważ - ze względu na noszenie takiego samego nazwiska jak prezydent - był nękany przez rówieśników.

Matka chłopca, Megan Trump Berto, poinformowała dyrekcję Talley Middle School w Wilmington, że jej syn, Joshua, był popychany i nękany w szkolnym autobusie z powodu swojego nazwiska.

W poście na Facebooku z 6 grudnia Berto prosiła rodziców, których dzieci jeździły tym autobusem, aby porozmawiały o problemie nękania w szkole.

- Musiałam usiąść z moim synem, a on powiedział mi, że nienawidzi siebie i że czuje się smutny przez cały czas - powiedziała Berto.

Dyrektor szkoły, Mark Mayer, zareagował na wpis pisząc pod nim, że jest zaniepokojony tym, co miało się wydarzyć w szkolnym autobusie. Zapowiedział też, że skontaktuje się z matką Joshuy.

Mayer rozmawiał z kobietą w piątkowy poranek i przychylił się do jej prośby, aby chłopiec jeździł do szkoły innym autobusem.

Wcześniej rodzice chłopca informowali dyrekcję szkoły, że ze względu na nazwisko chłopiec miał kłopoty również w poprzedniej szkole, do której chodził.

Dyrektor podkreślił, że nauczyciele wzięli to pod uwagę i w szkole zwracali się do niego "Joshua T.".

Po przeprowadzeniu wewnętrznego dochodzenia po wpisie matki chłopca na Facebooku dyrektor potwierdził, że chłopiec padł ofiarą nękania dwa razy - raz na lekcji wychowania fizycznego i raz w szkolnym autobusie.

Dyrekcja zapewnia, że zajęła się sprawą.

Aby uniknąć takich incydentów w przeszłości w dokumentach szkolnych nazwisko chłopca zmieniono na nazwisko jego ojczyma.

Źródło: NBC News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA