fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kanada ostrzega obywateli przed marszem. Podobnie jak USA

Fotorzepa, Robert Gardziński
Wczoraj ostrzeżenie przed wydarzeniami, jakie mogą mieć miejsce w czasie marszu organizowanego 11 listopada w Warszawie wydała ambasada USA w Polsce. Podobne ostrzeżenie pojawiło się na stronie ambasady Kanady.

W związku z obchodami związanymi z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę "w Warszawie na 11 listopada 2018 roku zaplanowanych jest kilka marszów i demonstracji" - informuje MSZ Kanady. Do swoich obywateli apelują, by przebywając w Warszawie zachowali ostrożność.

Wczoraj podobny komunikat pojawił się na stronie ambasady USA. "W 2017 roku w marszu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości wzięło udział ponad 50 tysięcy osób. W poprzednich latach niektórzy uczestnicy marszu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości nieśli transparenty, rzucali race i skandowali hasła wymierzone w mniejszości rasowe, seksualne i religijne. Miały także miejsce starcia między uczestnikami marszu oraz demonstrantami z kontrmanifestacji. Jeśli tegoroczny marsz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odbędzie się, ma się on rozpocząć przed budynkiem Sejmu w pobliżu Pomnika Armii Krajowej i Podziemnego Państwa Polskiego. Uczestnicy przejdą stamtąd do Ronda Dmowskiego, a potem Alejami Jerozolimskimi i Wybrzeżem Szczecińskim udadzą się na Stadion Narodowy" - czytamy.

"Należy: Unikać trasy marszu, unikać tłumów, unikać demonstracji, nie zwracać na siebie uwagi, śledzić bieżące informacje w lokalnych mediach" - radzą dyplomaci.

Z kolei Departament Stanu na Twitterze pisze, że w przeszłości w czasie obchodów 11 listopada dochodziło w czasie marszu do starć.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA