Społeczeństwo

Powstała aplikacja do "duchowej adopcji życia poczętego"

adoptujzycie.pl
Fundacja Małych Stópek, organizacja podejmująca działania na rzecz "ochrony każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło" udostępnia w sieci aplikację dla osób, które zdecydowały się na "duchową adopcję życia poczętego".

Duchowa adopcja życia poczętego to inicjatywa polegająca na modlitwie za nieznane poczęte dziecko, którego życie jest zagrożone aborcją.

Jak czytamy na stronie adoptujzycie.pl osoba, która zdecyduje się na taką "adopcję" codziennie "odmawia jedną dziesiątkę różańca z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz specjalną modlitwę w intencji duchowo adoptowanego dziecka". "Do modlitwy można również dołączyć dobrowolne postanowienie, np: post, jałmużnę, uczynek miłosierdzia" - piszą twórcy aplikacji.

Czemu zaś służy sama aplikacja? Dzięki niej, osoba, która dokonała "duchowej adopcji życia poczętego" otrzymuje wirtualnego asystenta, który "przypomina o codziennej modlitwie", ale także "wzmacnia więź między modlącym się, a dzieckiem poprzez unaocznienie jego rozwoju i spersonalizowane wiadomości". Aplikacja po szóstym tygodniu udostępnia modlącemu się zdjęcia USG dziecka, od 3 tygodnia umożliwia słuchanie bicia jego serca, a także codziennie dostarcza "przesłanie malucha, który z radością opowiada o swoim świecie".

"Wszystko to sprawia, że modlącemu jest łatwiej wytrwać w 9-miesięcznym przyrzeczeniu" - czytamy na stronie adoptujzycie.pl.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL