fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka Brytania ma ministra ds. samotności

Chris McAndrew [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May powierzyła Tracey Crouch funkcję ministra ds. samotności. Stworzenie takiego stanowiska to jedna z rekomendacji jaka znalazła się w raporcie ws. zabójstwa Jo Cox, parlamentarzystki zamordowanej w czasie kampanii przed referendum ws. Brexitu przez ekstremistę powiązanego ze skrajną prawicą.

Cox stała na czele parlamentarnej komisji zajmującej się problemem samotności w brytyjskim społeczeństwie.

"To był temat, którym Jo zajmowała się z pasją i uszanujemy jej pamięć mierząc się z nim, pomagając milionom ludzi w Wielkiej Brytanii, które cierpią z powodu samotności" - napisała w oświadczeniu Crouch.

- Samotność jest smutną rzeczywistością we współczesnym świecie - stwierdziła z kolei premier Theresa May.

- Chcę zmierzyć się z tym wyzwaniem dla naszego społeczeństwa i chcę, żebyśmy wszyscy podjęli działania w związku z samotnością doświadczaną przez osoby starsze, przez opiekunów osób chorych, przez tych, którzy stracili kochane osoby, wszystkich tych, którzy nie mają nikogo z kim mogliby porozmawiać i podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami - powiedziała May.

Badania wskazują, że osoby żyjące samotnie są bardziej narażone na przedwczesną śmierć. Samotność często wiąże się z zaniedbywaniem właściwej diety, ograniczeniem aktywności fizycznej a także dodatkowym stresem, a ten z kolei może doprowadzić do kłopotów z sercem.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA