fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Finlandia: Pielęgniarka okradała umierającego chłopca

Stock.adobe.com
Pielęgniarka pracująca w mieście Kokkola w Finlandii została oskarżona o okradanie trzyletniego, umierającego dziecka z silnych środków przeciwbólowych i nasennych. Kobieta zatrudniona przez rodziców chłopca i opiekująca się nim w jego domu, zastępowała ukradzione leki wodą.

Kobieta miała sama zażywać ukradzione dziecku leki - wynika z aktu oskarżenia.

Oskarżona miała dopuszczać się okradania małych pacjentów również w przeszłości. Przed pracą z umierającym trzylatkiem miała kraść leki przeciwbólowe przepisywane innemu śmiertelnie choremu dziecku.

Pracując z trzylatkiem co najmniej 10 razy w ciągu dwóch miesięcy przepisaną dziecku morfinę zastępowała wodą, po czym sama zażywała morfinę.

Kobieta miała kraść również inne lekarstwa przeciwbólowe i tabletki nasenne.

Oskarżona przyznała się do stawianych jej zarzutów.

Prokurator podkreślił, że kobieta swoim działaniem narażała umierające dziecko na niepotrzebny ból i cierpienie. Dziecko pozbawione leku doświadczało skrajnego bólu, a także skurczy mięśni, miało też kłopoty z oddychaniem.

Pielęgniarka usłyszała zarzuty kradzieży, jest też oskarżona o przestępstwo przeciwko zdrowiu dziecka. Oskarżoną ją również o jazdę samochodem pod wpływem środków odurzających. Prokurator chce dla niej roku więzienia i ośmiu miesięcy w zawieszeniu.

Źródło: yle.fi
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA