fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

"Pierwszy kot Nowej Zelandii" zginął pod kołami auta

Twitter
"Pierwszy kot Nowej Zelandii" Paddles, należący do nowej premier tego kraju Jacindy Ardern zginął potrącony przez samochód - pisze "The Guardian".

Kot Ardern, która została premierem 26 października, zdążył doczekać się twitterowego konta. Występując jako @FirstCatofNZ na Twitterze przedstawił się internautom słowami "Jestem Paddles, jestem Pierwszym Kotem Nowej Zelandii. Mam przeciwstawne kciuki, jestem dość wyjątkowy".

O Paddlesie było głośno w Nowej Zelandii również dlatego, że zakłócił on pierwszą rozmowę telefoniczną nowej premier z prezydentem USA Donaldem Trumpem - w trakcie rozmowy kot wszedł do pomieszczenia, w którym znajdowała się premier i zaczął głośno miauczeć.

Teraz jednak rzecznik premier przekazał opinii publicznej smutną informację: przygarnięty przez Ardern ze schroniska kot został potrącony przez samochód i nie udało się go uratować.

"Wszyscy, którzy kiedyś stracili ulubionego zwierzaka, wiedzą jak jest mi smutno. Paddles był bardzo kochany, nie tylko przez nas" - napisała premier na Facebooku.

Na Twitterze niektórzy internauci zaczęli się domagać, by pogrzeb kota opłaciło państwo.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA