fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż: Czy zaostrzać prawo antyaborcyjne

Wielu Polaków od lat domaga się całkowitego zakazu aborcji.
Rzeczpospolita, Piotr Guzik
Należy wprowadzić całkowity zakaz przerywania ciąży? Odpowiedź w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl.

Ponad dwie trzecie respondentów uważa, że nie należy wprowadzać całkowitego zakazu przerywania ciąży. Za wprowadzeniem takiego zakazu jest 14 proc. badanych. Zdania w tej sprawie nie ma blisko co piąty ankietowany.

- Częściej przeciwniczkami wprowadzenia takiego zakazu są kobiety (68 proc. vs 66 proc. mężczyzn). Takiego zdania są również częściej osoby powyżej 50 roku życia (74 proc.), osoby o wykształceniu wyższym (71 proc.), o dochodzie powyżej 5000 zł (71 proc.) oraz badani z miast od 200 do 499 tysięcy mieszkańców (76 proc.) - zwraca uwagę Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję  zbierają podpisy pod projektem ustawy, która wyrzuci z obowiązujących dziś przepisów przesłankę zezwalającą na usunięcie ciąży, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że dziecko, które się narodzi, będzie upośledzone lub ciężko chore.

Z kolei pod projektem liberalizującym przepisy od początku sierpnia podpisy zbiera Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Ratujmy Kobiety 2017", którego pełnomocnikiem jest Barbara Nowacka. W tym projekcie zapisano m.in. prawo do legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA