fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Wielka Brytania: Protest uczniów - przyszli do szkoły w spódniczkach

Twitter
Uczniowie Isca Academy - szkoły średniej w angielskim Exter - postanowili w ramach protestu, przeciwko zasadom dotyczącym stroju, jaki powinni nosić w szkole, przyjść na zajęcia w spódnicach - informuje CNN.

Powodem protestu jest zakaz przychodzenia do szkoły w szortach, nawet w czasie upałów, jakie panują obecnie w Exter. Tymczasem, zdaniem uczniów, przy temperaturze ok. 27 stopni Celsjusza w długich spodniach jest im za gorąco.

Protest zainicjowało pięciu uczniów.

Jeden z organizatorów protestu powiedział, że założenie czarno białej spódnicy było "odświeżające". Dodał, że skoro królowa Elżbieta II pozwoliła osobom uczestniczącym w wyścigach na torze Royal Ascot zdjąć marynarki, to uczniowie powinni mieć prawo, by nie zakładać długich spodni.

Inny, 10-letni protestujący chłopiec skarżył się, że został ukarany za przyjście do szkoły w szortach.

Z kolei matka 14-latka biorącego udział w proteście powiedziała, że jej syn chciał przyjść do szkoły w szortach, ale bał się kary. - Dyrektorka powiedziała im: możecie przyjść w spódnicach, jeśli chcecie. Ale myślę, że był sarkastyczny. Mimo to chłopcy pojawili się w szkole w spódniczkach, a wychowawczyni nie mogła nic zrobić, skoro wcześniej sama to zaproponowała - wyjaśnia.

Dyrektorka szkoły Aimee Mitchell wydała oświadczenie w tej sprawie, w którym napisała, że "szorty nie są częścią mundurka chłopców, a ona nie dokona żadnych zmian w tym zakresie bez konsultacji z uczniami i ich rodzinami".

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA