fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Będzie obywatelski projekt liberalizujący aborcję

rp.pl
W odpowiedzi na inicjatywę Kai Godek i Fundacji Życie i Rodzina - która zapowiedziała, że pracuje nad nową inicjatywą obywatelską zaostrzającą przepisy aborcyjne - Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej i komitetu “Ratujmy Kobiety” zapowiada prace nad własnym projektem.
 Ma on który poza liberalizacją aborcji będzie zawierał przepisy dotyczące m.in. pigułki “dzień po”.  - Nie możemy pozostać bierni w tej sytuacji - mówi w rozmowie z “Rz” Nowacka.

  

Jak ustaliła “Rzeczpospolita”, w poniedziałek o 18:30 planowane jest spotkanie w sprawie harmonogramu i treści nowej ustawy. Zaproszone będą nie tylko organizacje należące do komitetu “Ratujmy Kobiety”, ale i partie polityczne: Platforma Obywatelska, Partia Razem i Nowoczesna. Plan zakłada, że w sierpniu zostanie złożony obywatelski projekt ustawy zawierający m.in. liberalizację zasad aborcji, wprowadzenie tabletki “dzień po” bez recepty oraz finansowanie in vitro. Zakres projektu ma być jeszcze przedmiotem rozmów. - Chcemy zebrać jeszcze więcej, niż 250 tysięcy podpisów - mówi nam Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej.

 

Jak pisaliśmy w piątek w “Rzeczpospolitej” inicjatywa Kai Godek ma - po raz pierwszy - oficjalne wsparcie biskupów. To sprawia, że polityczny spór o aborcję na jesieni może być jeszcze bardziej gorący, niż w ubiegłym roku, gdy po “Czarnym Proteście” Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło w Sejmie projekt ustawy zaostrzającej warunki legalnej aborcji.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA