fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nowa Zelandia: Rodzice mylili karmę dla psów z przekąską

123RF
W sklepie sieci Pak'nSave w nowozelandzkim Wanganui przeznaczona dla psów przekąska o nazwie "Scooby Snack", z wizerunkiem bohatera kreskówek Scooby-Doo na opakowaniu, znalazła się w sąsiedztwie paczek z chipsami i przekąskami - w efekcie wielu rodziców kupiło ją swoim dzieciom - pisze "Wanganui Chronicle".

Rodziców miało zmylić to, że na rynku jest dostępna - bardzo podobnie pakowana - przekąska dla dzieci, na opakowaniu której również znajduje się Scooby-Doo.

Mimo że na opakowaniu chrupków dla psów znajduje się informacja, że jest to produkt "przeznaczony dla zwierząt, niegroźny dla ludzi, ale jego spożywanie przez ludzi nie jest polecane", ale wielu rodziców - jak czytamy w lokalnej gazecie - nie zwróciło na to uwagi.

"Wanganui Chronicle" pisze, że szkoły w tym mieście skierowały apel do rodziców, by sprawdzili czy chrupki kupione dzieciom nie są w istocie jedzenie dla psów.

Tymczasem firma Foodstuffs, do której należy sieć marketów Pak'nSave zapewnia, że przekąska dla psów nie znalazła się w sąsiedztwie przekąsek dla dzieci i dodaje, że została wyraźnie oznaczona jako psi przysmak.

Rzeczniczka Foodstuffs Antoinette Laird przyznaje, że "niektórzy rodzice pomylili psi przysmak z przekąską dla dzieci".

W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy rodziców, którzy przyznają, że dopiero uwagi ich dzieci, które skarżyły się na smak przekąski, kazały im przyjrzeć się bliżej opakowaniu.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA