fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Indonezja: 80 batów za homoseksualizm

AFP
Prokuratorzy w prowincji Aceh w Indonezji oskarżyli dwóch mężczyzn o stosunki homoseksualne. Za karę mogą otrzymać 80 batów.

Prokurator generalny poinformował, że para "przyznała się", że jest w związku homoseksualnym. Poparte miało to zostać materiałami wideo i innymi dowodami znalezionymi w wynajętym przez mężczyzn pokoju.

Zgodnie z opinią islamskich prokuratorów w prowincji Aceh, mężczyźni uprawiający stosunki homoseksualne powinni zostać ukarani 80 batami.

Mężczyźni przyprowadzeni zostali przed sąd w kajdankach i ubraniach częściowo zakrywających ich twarze.

Mężczyźni w wieku 20 i 23 lat aresztowani zostali pod koniec marca, gdy sąsiedzi podejrzewający, że mężczyźni są gejami, postanowili ich nagrać. Filmy, które trafiły do sieci zaliczają się do materiału dowodowego w sprawie. Na wideo widać, że jeden z mężczyzn, nagi, stara się wezwać pomoc przez telefon. Drugi, popychany przez sąsiada, usiłuje wyjść z pokoju.

Dwa lata temu w indonezyjskiej prowincji Aceh wprowadzono restrykcyjny, oparty na islamie kodeks karny. Oskarżeni mężczyźni mogą być pierwszymi, który zostaną skazani na mocy tego prawa. Sędziowie ogłoszą wyrok w przyszłym tygodniu.

Prawo szariatu przewiduje chłostę nie tylko za stosunki homoseksualne, ale także za cudzołóstwo, picie alkoholu, hazard, a nawet za zbyt obcisłe stroje u kobiet czy opuszczenie piątkowych modlitw przez mężczyzn. Grozi za to nawet do 100 batów.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA