fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Sondaż Millward Brown SA: 68 proc. - sprawa Berczyńskiego do prokuratury

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Czy sprawą Wacława Berczyńskiego powinna zająć się prokuratura? 68 proc. osób biorących udział w sondażu Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 uważa, że tak.

14 kwietnia wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Berczyński stwierdził: "To ja wykończyłem Caracale. Znam się na tym, znam się na śmigłowcach, znam się na lotnictwie". MON tym słowom zaprzeczyło; także wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki mówił, że nazwisko Berczyńskiego ani razu się nie pojawiło w trakcie negocjacji przetargu na Caracale.

 

Do ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro wystosowane zostało dziś pismo PO z prośbą o objęcie specjalnym nadzorem śledztwa, które ma wyjaśnić wszelkie okoliczności związane z postępowaniem przetargowym na zakup helikopterów dla wojska, w tym m.in. ewentualną rolę dr. Wacława Berczyńskiego.

Berczyński zrezygnował w ubiegłym tygodniu z kierowania podkomisją, która ponownie bada przyczyny katastrofy smoleńskiej, a także z przewodniczenia radzie nadzorczej Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 w Łodzi.

Kantar Millward Brown SA przeprowadził sondaż, w którym zapytał, "czy po tych wypowiedziach prokuratura powinna zbadać rolę Wacława Barczyńskiego w przetargu na śmigłowce?" 68 proc. ankietowanych odpowiedziało, że tak, z czego 46 proc. zaznaczyło odpowiedź "zdecydowanie tak", a 22 proc. "raczej tak".

Odmiennego zdania było 13 proc. osób. 9 proc. z nich zaznaczyło odpowiedź "raczej nie", a 4 proc. "zdecydowanie nie". Zdania w tej sprawie nie ma 19 proc. ankietowanych.

Sondaż na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 przeprowadzono w dniach 24-25 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Przepytano 1001 osób.

Więcej: TVN24

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA