fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Andruszkiewicz: Byłem śledzony. Poinformowałem policję

Adam Andruszkiewicz
tv.rp.pl
Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz poinformował, że w Warszawie był śledzony przez dwa samochody. O zdarzeniu poinformował policję.

"Informuję, że dziś w czasie pracy, kiedy poruszałem się po Warszawie, śledziły mnie 2 nieoznakowane, prywatne samochody (niebieski VW Bora oraz niebieska Skoda kombi). Jeździły za na mną wszędzie, zatrzymywały się, goniły kiedy wyjechałem z Sejmu. Nie mając pojęcia, kto mnie ściga i w jakim celu to robi - postanowiłem pojechać na komisariat i przekazać sprawę policji" - napisał Adam Andruszkiewicz.

"W czasie mojej rozmowy z policjantami pod komisariatem, jeden z mężczyzn z daleka robił mi zdjęcia. Przepraszam, ale to nie jest normalna sytuacja. Wokół naszego Ministerstwa mogą aktywne być obce służby" - dodał wiceminister cyfryzacji.

Andruszkiewicz przekazał również, że wielokrotnie otrzymywał pogróżki, a nawet życzenia śmierci. "Nie wiem kto i w jakim celu mnie śledzi, robi zdjęcia, rejestruje gdzie mieszkam. Ale godzi to bardzo mocno w poczucie mojego bezpieczeństwa i dlatego poprosiłem policję o wyjaśnienie sprawy oraz informuję Was publicznie o tym, co się dzieje" - napisał polityk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA