fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Straż Pożarna kontroluje escape roomy: Na 504 tylko 71 bez nieprawidłowości

Fotorzepa/ Tomasz Jodłowski
Straż Pożarna od soboty do czwartku skontrolowała ponad 500 tzw. "escape roomów" w całej Polsce. Nieprawidłowości znaleziono w aż 433 lokalach.

4 stycznia w Koszalinie doszło do tragicznego pożaru, w którym zginęło pięć osób. Były to 15-latki, które uczestniczyły w urodzinach jednej z nich. Z płonącego pomieszczenia udało się uciec jednej osobie.

Po tragedii w Koszalinie w całej Polsce ruszyły kontrole escape roomów. W piątek MSWiA poinformowało, że liczba kontroli przekroczyła już pół tysiąca.

W trakcie kontroli stwierdzono ogółem 1 874 nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym 733 w zakresie warunków ewakuacji. Łączna liczba escape roomów z nieprawidłowościami wynosiła 433 (na 504 łącznie skontrolowane lokale). To prawie 86 procent wszystkich skontrolowanych dotąd obiektów.

W 69 przypadkach wydano decyzje o zakazie eksploatacji escape roomów, a w 47 przypadkach właścicieli ukarano mandatami.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dodaje, że nieprawidłowości dotyczyły przede wszystkim zamykania drzwi ewakuacyjnych w sposób uniemożliwiający ich natychmiastowe otwarcie w przypadku pożaru, niewłaściwej szerokości dróg ewakuacyjnych i braku ich oznakowania.

W lokalach stwierdzano również m.in. brak gaśnic i urządzeń przeciwpożarowych oraz użytkowanie prowizorycznych instalacji np. elektrycznych i grzewczych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA