fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Prof. Zoll o kandydatach do TK: To jakaś masakra

Prof. Andrzej Zoll
Fotorzepa/Kuba Kamiński
- Przecież to byli najtwardsi funkcjonariusze partyjni, którzy swoim zachowaniem wielokrotnie dyskwalifikowali Sejm - tak o kandydatach PiS do Trybunału Konstytucyjnego, Krystynie Pawłowicz i Stanisławie Piotrowiczu powiedział Onetowi były prezes TK prof. Andrzej Zoll.

- Takich kandydatów jeszcze nie mieliśmy. Mimo całej dozy krytyki wobec poprzednio wskazywanych przez PiS kandydatów, którzy ostatecznie zasiedli w Trybunale, to oni jednak takich zasług dla partii nie mieli, jak ci właśnie przedstawieni kandydaci. To jest jakaś masakra po prostu! - podkreśla prof. Zoll. - W Trybunale wymagany jest jakiś poziom, a przynajmniej powinien być wymagany. Tu zaś tego poziomu nie mamy na pewno - dodał.

Zdaniem prof. Zolla, Stanisław Piotrowicz i Krystyna Pawłowicz to osoby, które dyskwalifikowały Sejm, a teraz mogą zdyskwalifikować Trybunał Konstytucyjny.

- Być może chodzi o to, by TK w ogóle nie było. By jego rola ustrojowa całkowicie znikła. Jestem tym ogromnie zasmucony, bo byłem w Trybunale, mam dla tej instytucji ogromny szacunek. A raczej miałem, bo on sięga 2016 roku. W takim układzie, jak dzisiejszy nie miałbym dla Trybunału żadnego szacunku - stwierdził prof. Zoll.

Czytaj też:

PiS: Piotrowicz, Pawłowicz i Chojna-Duch do TK

Prof. Strzembosz: Bardzo głębokie upokorzenie TK

Rzepliński: Zareagowałem jednym mocnym słowem

Apolityczna sędzia Pawłowicz, bezstronny sędzia Piotrowicz - komentuje Jacek Nizinkiewicz

Chojna-Duch: posada w TK to moje marzenie

Kierwiński: Nominowanie Piotrowicza jest jawnym szyderstwem

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA