fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Piotrowicz, Pawłowicz i Chojna-Duch kandydatami PiS do Trybunału Konstytucyjnego

Fotorzepa / Jerzy Dudek / Robert Gardziński
Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch będą kandydatami PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego - podała na Twitterze Polska Agencja Prasowa.

Informację o kandydatach przekazał szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Stanisław Piotrowicz w poprzedniej kadencji Sejmu był jedną z twarzy reformy sądownictwa przeprowadzanej przez PiS jako szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. W październikowych wyborach nie zdobył mandatu posła. Wcześniej był senatorem oraz prokuratorem.

Z kolei posłanka Krystyna Pawłowicz w lipcu zapowiedziała definitywnie odejście z polityki. Szybko w mediach społecznościowych pojawiły się spekulacje, że może zostać sędzią Trybunału Konstytucyjnego. W Sejmie minionej kadencji Pawłowicz zasiadała w komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz była członkiem Krajowej Rady Sądownictwa.

Trzecia z kandydatek PiS do TK, Elżbieta Chojna-Duch jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. W latach 1994-95 oraz 2007-10 pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, natomiast w latach 2010-2016 zasiadała w Radzie Polityki Pieniężnej.

Przypomnijmy, że 3 grudnia 2019 r. kończą się kadencje trzech sędziów TK: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara.

Źródło: Twitter / rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA