fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jacek Nizinkiewicz

Analizy

Wygrać z Dudą może tylko jeden

PiS straciło nadzieję na reelekcję Andrzeja Dudy w I turze. Pojawiają się opinie, że w II turze również może przegrać. Stąd presja na szybkie przeprowadzenie wyborów.

Nizinkiewicz:

Polityka

Kaczyński znów upokarza prezydenta

Powrót Jacka Kurskiego na fotel prezesa TVP to kpina z Andrzeja Dudy. Ku mojemu oburzeniu, Jarosław Kaczyński upokarza publicznie prezydenta RP- mówi Rafał Trzaskowski,...

Analizy

Ostatnia szansa Platformy

W wewnętrznych badaniach, w których sondowani byli Trzaskowski, Tusk, Sikorski, Grodzki, Arłukowicz i Kidawa, to prezydent Warszawy wypadał najlepiej.

Rządzący boją się zmiany kandydata KO na prezydenta. Nowa kampania może zablokować reelekcję Andrzeja Dudy, co byłoby początkiem końca władzy PiS.

Nizinkiewicz:

Analizy

Wojny domowej można uniknąć

Nowy termin wyborów powinien zostać ustalony zgodnie z konstytucyjnymi procedurami, w ponadpartyjnej zgodzie i z zapewnieniem reguł bezpieczeństwa.

Nizinkiewicz:

Analizy

Prezes życia i śmierci

Poseł Kaczyński, żonglując terminem wyborów, nie poniesie odpowiedzialności za nic. Spadnie ona na przedstawicieli władzy, którzy podlegają mu tylko w partii.

Nizinkiewicz:

Analizy

Dziwna kampania kandydatki KO

Małgorzata Kidawa-Błońska po słabym starcie w kampanii prezydenckiej zaczęła odbudowywać pozycję. Jednak w czasie pandemii pogubiła się i ciągnie PO w dół.

Nizinkiewicz:

Covid-19

Lekarze i eksperci przeciwko politykom PiS

Większość epidemiologów i specjalistów nie podziela optymizmu rządzących co do bezpieczeństwa i sterylności przeprowadzenia w maju korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

COVID-19

Covid-19

Wolta rządu w sprawie maseczek

Kiedy w pierwszych miesiącach roku na świecie koronawirus zbierał gorzkie żniwo, rządzący uważali, że Polska nie jest zagrożona epidemią, jesteśmy przygotowani na każde...

Nizinkiewicz:

Analizy

PiS hoduje ugrupowanie buntu

Przed Polakami kryzys gospodarczy, fala bezrobocia, upadki firm i ludzkie dramaty. W kraju rodzi się gniew społeczny, który może się okazać zgubny dla rządzących.

Nizinkiewicz:

Kraj

Nieudolność rządu a fikcyjne wybory

Przez lata PiS krytykowało głosowanie korespondencyjne jako źródło nadużyć. Dzisiaj władza zmienia zdanie, co każe wątpić w szczerość intencji.

Nizinkiewicz:

Analizy

PiS plącze w sprawie epidemii

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski

Codziennie władza zaprzecza wcześniejszym zapewnieniom o kontrolowaniu kryzysowej sytuacji. Tonowanie nastrojów wygląda na kupowanie czasu przed 10 maja.

Nizinkiewicz:

Analizy

Kanibalizm opozycji na życzenie PiS

„PSL robi wszystko, żeby zdyskredytować Małgorzatę Kidawę-Błońską”

Bratobójcza walka opozycji umacnia rządy Zjednoczonej Prawicy. W czasie epidemii realizuje się wymarzony scenariusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego.

Nizinkiewicz:

Komentarze

Nocna zmiana pod osłoną koronawirusa

PiS wykorzystało czas kryzysu gospodarczego i zdrowotnego, żeby nad ranem wprowadzić zmiany w Kodeksie Wyborczym umożliwiające głosowanie 10 maja i reelekcję Andrzeja Dudy. Za...

Nizinkiewicz
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA