fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jacek Nizinkiewicz

Analizy

Jak PiS upokarza Andrzeja Dudę

Andrzej Duda

Przyjęcie przysięgi na sędziów Trybunału Konstytucyjnego od Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza będzie sporym problemem dla głowy państwa przed wyborami prezydenckimi.

Polityka

Dorn: To się dobrze nie skończy

Powstaje trójkąt czy raczej czworokąt bermudzki. Nic z takiego rządu dobrego nie będzie – ocenia Ludwik Dorn, były wicepremier, marszałek Sejmu i szef MSWiA.

TYLKO U NAS

Rząd PiS

Bezkolizyjny rząd na wybory prezydenckie

Od przegranych wyborów prezydenckich mogłaby się rozpocząć erozja władzy, dlatego Jarosław Kaczyński musiał postawić na niekontrowersyjny gabinet, który nie będzie też generował...

Polityka

Wszystkie bóle głowy prezesa

Problemy szefa NIK to jedno z wielu wyzwań, z którymi zmierzy się PiS. Kadencja nowego rządu będzie trudniejsza od poprzedniej i wcale nie musi być pełna.

Analizy

Schetyna nie do zniszczenia

Rozliczeń szefa PO nie będzie, bo z otwartą przyłbicą nikt przeciwko niemu nie wystąpi. Tylko Donald Tusk mógłby stanąć w szranki, ale jego powrót wydaje się pieśnią przeszłości

Nizinkiewicz:

Komentarze wyborcze

PiS – kolos na glinianych nogach

8 milionów głosów poparcia i większość parlamentarna robią wrażenie. Ale bez Senatu, z minimalną większością w Sejmie i ryzykiem utraty prezydenta władza ma się czego obawiać.

Nizinkiewicz:

Polityka

PiS wystawił laurkę rządom PO–PSL

Przez cztery lata wszechwładzy partii Kaczyńskiego nie udało się skazać polityków opozycji za jakąkolwiek aferę. To dużo mówiąca porażka rządzących.

Nizinkiewicz:

Analizy

Republika Banasiowa

Szef NIK Marian Banaś poszedł na urlop do czasu wyjaśnienia kontrowersji wokół jego oświadczeń majątkowych  i kamienicy

Afera wokół nowego szefa NIK obrazuje nie tylko słabość służb, ale też poczucie wszechwładzy PiS, które przymyka oczy na problemy dyspozycyjnego urzędnika.

Kukiz'15

Paweł Kukiz: Mamy państwo z dykty

Pan (Marian) Banaś skłamał, albo służby praktycznie go nie sprawdzały. Albo służby i pan Banaś wiedzą, że ma takie kontakty, pan Banaś wie, że służby wiedzą i mogą grać szefem...

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA