fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jacek Nizinkiewicz

Analizy

Kto jest polskim Joe Bidenem

Czy można zbudować wspólnotę i próbować jednoczyć społeczeństwo, bez wykluczania swoich przeciwników, którzy w Polsce, tak jak w USA, nie wyprowadzą się z kraju po zmianie władzy?

Nizinkiewicz:

Analizy

Wszystko zostaje w rodzinie

Przejście Joanny Muchy z PO do ugrupowania Szymona Hołowni jest początkiem transferów do Polski 2050. Wkrótce Hołownia będzie miał w Sejmie swoje koło, a może nawet i klub...

Nizinkiewicz:

Analizy

Przyzwyczajenie się do nienormalności

Polityczne wystąpienia z kościelnej ambony, wyciszanie afer, obietnice bez pokrycia, szkodliwe decyzje. Dziennikarze coraz łatwiej dają się władzy wodzić za nos.

Nizinkiewicz:

Analizy

Winna Janda, niewinna Emilewicz

Sprawa obchodzenia zakazów przez posłankę Klubu Parlamentarnego PiS umarła po jednym dniu. Temat szczepień artystów ciągnie się od dwóch tygodni.

Nizinkiewicz:

Analizy

Trump buduje swój mit

Urzędujący prezydent USA przekonuje, że traci stanowisko w wyniku fałszerstwa. Teorie spiskowe również w Polsce padają na podatny grunt.

Nizinkiewicz:

Analizy

Janda zasłoną dymną władzy

Krystyna Janda

Brak przejrzystości programu szczepień jest dużo większym problemem niż kilkanaście osób zaszczepionych poza kolejnością.

Nizinkiewicz:

Polityka

Polityczni przegrani 2020 roku

Mijający rok może się okazać preludium do przebudowy sceny politycznej. Konflikty w rządzie mogą się skończyć wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi.

Nizinkiewicz:

Analizy

Polityczna śmierć Zbigniewa Ziobry

Solidarna Polska zagłosuje przeciw ustaleniom szczytu UE, ma też inne zdanie niż PiS w kwestii aborcji, klimatu i piątki dla zwierząt. Ale rządowych posad nie zostawi.

Nizinkiewicz:

Analizy

Najlepszy moment, by odsunąć o. Rydzyka

Jeśli szef Radia Maryja bagatelizuje pedofilię w Kościele i nie odnosi się do tego oklaskujący go prokurator generalny, to nie jest to dobry prognostyk dla prac komisji ds.

Nizinkiewicz:

Edukacja

Weto wpłynie na Erasmusa w Polsce

Studenci mogą się martwić, jeśli kwestia nieuchwalenia budżetu przedłużałaby się w następnym roku – twierdzi Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

TYLKO U NAS

Rząd PiS

Wotum niewygodne dla Kaczyńskiego

Wnioskiem o wotum nieufności wobec prezesa PiS opozycja chce zmusić koordynatora ds. bezpieczeństwa, by wyjaśnił, za co odpowiada w rządzie i na czym polega jego praca.

Analizy

Koordynator niebezpieczeństwa

Odkąd prezes PiS nadzoruje strategiczne z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa resorty, w kraju dochodzi do niepokojów, za które nie czuje się odpowiedzialny.

Nizinkiewicz:

Analizy

PiS jest w klinczu po wyroku aborcyjnym

Władza wystraszyła się protestów ulicznych i pogubiła w temacie, który miał stanowić o jej światopoglądowej tożsamości. Dziś to Strajk Kobiet wygrywa wojnę o prawo aborcyjne.

Nizinkiewicz:

Analizy

Piana i wycie Jacka Kurskiego

Z TVP można było się dowiedzieć, jeszcze w trakcie liczenia głosów, że „Donald Trump wygra wybory". Prezes Telewizji Polskiej do końca wierzył w reelekcję 45. prezydenta USA.

Nizinkiewicz:
REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA