fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Szefowie KRS w Kancelarii Prezydenta - Leszek Mazur wyjaśnia tajemnicę spotkania

Leszek Mazur
tv.rp.pl
To było spotkanie robocze z szefem Kancelarii Prezydenta RP - tak przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Leszek Mazur tłumaczy dziś powody wczorajszej wizyty w budynku kancelarii na ul. Wiejskiej w Warszawie. Tajemnicza wizyta wzbudziła kontrowersje dziennikarzy.

Jak informowało wczoraj RMF, sędzia Leszek Mazur w poniedziałek po południu pojawił się w budynku kancelarii przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Nie chciał jednak ujawnić, z którym z ministrów prezydenta Andrzeja Dudy się spotkał i czego dotyczyły rozmowy. Dziennikarze przypomnieli, że  KRS jest konstytucyjnym organem, który powinien stać na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Dlatego takie tajemnicze spotkania mogą zaskakiwać.

Czytaj też:

Prezydent Duda ogłosił nabór do nowej izby SN

Iustitia: dojdzie do próby usunięcia sędziów SN

Hans Timmermans i Evgeni Tanchev w poszukiwaniu paragrafu

Dziś szef KRS wyjaśnił w komunikacie wysłanym do mediów, że wraz z Wiesławem Johannem, wiceprzewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa, odbył  "robocze spotkanie" z Haliną Szymańską, szefem Kancelarii Prezydenta RP.

"Rozmowa dotyczyła spraw, w których, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wymagane jest współdziałanie Kancelarii Prezydenta RP z Krajową Radą Sądownictwa. Został poruszony temat przeprowadzonej niedawno zmiany Regulaminu Sądu Najwyższego, zwiększającej liczbę etatów sędziowskich w Sądzie Najwyższym. Ponadto, omówiono zagadnienia związane z obwieszczonym 11 lipca 2019 r. konkursem na 6 stanowisk sędziego SN w Izbie Dyscyplinarnej. Przedmiotem rozmów były również 3 konkursy na 11 stanowisk sędziego SN w izbach: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, obwieszczone w sierpniu 2018 r., które podlegały dotychczas wstrzymaniu na mocy zabezpieczenia Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie C-619/18. Rozmowy prowadzone w tej sprawie poprzedziła wymiana korespondencji." - czytamy w komunikacie.

Sędzia Leszek Mazur dodał, że spotkanie miało na celu wyjaśnienie pojawiających się wątpliwości oraz doprecyzowanie stanowisk prezentowanych przez obie strony.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA