fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Tragedie na polskich drogach

Od czwartku do soboty na polskich drogach zginęło 16 osób, a ponad 200 zostało rannych. Policja zatrzymała ponad 600 pijanych kierowców.
materiały policji
16 osób zginęło, a ponad 200 zostało rannych podczas trzech dni tegorocznej akcji „Znicz”. Policja zatrzymała też ponad 600 pijanych kierowców.

Dziś ostatni dzień akcji. Policja apeluje do kierowców o ostrożność na drogach.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło wczoraj po południu na drodze krajowej nr 94 w Sławkowie na Śląsku. Zginęły tam dwie osoby, a dwie inne zostały ranne.

Do wypadku doszło na jezdni w kierunku Olkusza w rejonie skrzyżowania z ul. Okradzionowską. BMW X5 zderzyło się z Toyotą Yaris. Na miejscu lądowały śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gliwic i Kielc.

W wypadku zginęła 70-letnia pasażerka toyoty i 46-letni kierowca bmw. Natomiast do szpitala trafili 11-letnia pasażerka bmw i 76-letni kierowca toyoty.

W Kielcach ranne zostały dwie osoby, po tym jak osobowy dodge uderzył w drzewo, a następnie w wiatę przystanku autobusowego pod którą na ławce siedział 67-letni mężczyzna. Trafił do szpitala. Podobnie jak 28-letni pasażer samochodu. Kierowcy auta, trzeźwemu mieszkańcowi powiatu pińczowskiego, nic się nie stało.

Do podobnego wypadku doszło też we Wrocławiu. Tam mężczyzna staranował przystanek autobusowy, na którym stała matka z dwójką kilkuletnich dzieci. Cała trójka trafiła do szpitala. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Sprawca uciekł, ale po kilku godzinach udało się go zatrzymać. Miał 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Był też karany zakazem prowadzenia pojazdów. Dziś, po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

Cztery osoby ucierpiały w porannym dzisiejszym zderzeniu samochodu osobowego z busem w Cotoniu na drodze krajowej nr 5 w woj. kujawsko-pomorskim.

Kierowca fiata bravo nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania trzech samochodów, zjechał na przeciwny pas ruchu, a tam doszło do czołowego zderzenia z busem marki Mercedes. Ucierpiały osoby z obu pojazdów.

Od czwartku do soboty w 148 wypadkach zginęło 10 osób, a prawie 200 zostało rannych. Policja zatrzymała też ponad 600 pijanych kierowców. Dziś ostatni dzień akcji i powroty do domów.

Na drogach będzie kilka tysięcy policjantów, wspomaganych przez inne służby. Policja apeluje o ostrożność na drodze. - Piłeś - nie kieruj. Zero tolerancji dla nieodpowiedzialnych kierowców – zapowiada policja.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA