fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Szukają matki martwego noworodka

Ciało dziecka znaleziono w rzece Krztynia niedaleko miejscowości Grabiec na Śląsku. Policja szuka matki noworodka.
materiały policji
Policjanci z Zawiercia poszukują matki martwego dziecka porzuconego w rzece Krztynia niedaleko miejscowości Grabiec na Śląsku.

Zwłoki znalazł mieszkaniec wsi Grabiec w powiecie zawierciańskim. Dostrzegł on ciało dziecka w przepływającej przez wieś rzece Krztynia, która płynie wzdłuż drogi krajowej nr 78. Mężczyzna poinformował policję o swym makabrycznym odkryciu.

Martwy noworodek jest płci żeńskiej. Sekcja zwłok ma pomóc w ustaleniu przyczyn jego śmierci, m.in. stwierdzić, czy dziecko urodziło się żywe czy martwe.

Policja rozpoczęła poszukiwania matki dziewczynki. Zgodnie z kodeksem karnym, za pozbawienie życia dziecka w okresie porodu i pod wpływem jego przebiegu matce może grozić od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Takie przestępstwo w zależności od okoliczności może być także zakwalifikowane jako zabójstwo, za co grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Policjanci z Zawiercia apelują do mieszkańców gminy Szczekociny i okolicznych miejscowości oraz do innych osób o przekazywanie wszelkich informacji mogących pomóc w ustaleniu tożsamości matki noworodka.

- Nie wykluczamy, że może ona również pochodzić spoza naszego powiatu – przyznają mundurowi.

Osoby, które mają informacje na temat matki dziecka mogą przekazać je pod nr tel. 32 6738 255 lub 112. Można też zrobić za pomocą poczty elektronicznej: kryminalny@zawiercie.ka.policja.gov.pl. lub za pomocą formularza „Powiadom nas"

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA