fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Trwa śledztwo w sprawie alimentów Mateusza Kijowskiego

Mateusz Kijowski
Fotorzepa, Roman Bosiacki
Prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie uchylania się od płacenia alimentów na dzieci przez lidera KOD Mateusza Kijowskiego. Dług ma wynosić ok. 220 tysięcy złotych.

O prowadzonym śledztwie informuje Wirtualna Polska. Obecnie postępowanie nie jest prowadzone przeciwko Kijowskiemu. Śledczy mogą prowadzą postępowanie w sprawie, jednak mogą zmienić swoją decyzję. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie na tym etapie postępowania nie udziela więcej informacji.

Prokuratorzy prowadzą postępowanie z art. 209. § 1 Kodeksu karnego, który stanowi: "Kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Dochodzenie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonowa w Pruszkowie. Postępowanie rozpoczęło się 20 lutego 2017 roku. Prokuratorzy dostali doniesienie od komornik przy Sądzie Rejonowym w Pruszkowie.

Zadłużenie wynosi około 220 tys. złotych. Lider KOD powinien płacić na trójkę swoich dzieci 2,1 tys. złotych miesięcznie.

Więcej: WP.pl

Źródło: WP.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA