Nowe stowarzyszenie byłego lidera KOD-u została założona w lutym tego roku.

W opublikowanym w sieci nagraniu Mateusz Kijowski tłumaczy, że wpłacane pieniądze będą przeznaczone na przygotowanie się do wyborów samorządowych.

- Nie ma dużo czasu, by się przygotować. Trzeba, żebyśmy wszyscy włączyli się przeprowadzenie i sprawne zorganizowanie wyborów. Oprócz tego, że propagujemy wiedzę na temat nowych regulacji prawnych w ramach naszego ABC wyborczego, włączyliśmy się również w działania Komitetu Obywatelskiego przy prezydencie Lechu Wałęsie. W ramach Komitetu Obywatelskiego staramy się zebrać jak najwięcej osób, które pomogą w przeprowadzeniu wyborów - mówi Kijowski.

- Żeby znaleźć ludzi do pracy w komisjach w całej Polsce, musimy się zaangażować w kontakty, musimy jeździć do naszych współpracowników - kontynuuje. 

Afera fakturowa

4 stycznia 2017 roku na rp.pl ujawniliśmy tzw. aferę fakturową. Chodziło o wystawione przez firmę Kijowskich MKM-Studio faktury za rzekomo wykonywane usługi informatyczne na rzecz Komitetu Obrony Demokracji. Suma sześciu faktur wyniosła 91 tys. zł. Za dwie kolejne faktury (30 tys. zł), o których też pisaliśmy Kijowski zwrócił pieniądze stowarzyszeniu.