fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Beata Kempa

Beata Kempa
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Kandydatka na szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Beata Kempa jest absolwentką administracji na Wydziale Prawa i Administracji UW. Z polityką związała się pod koniec lat '90. Przez siedem lat od 1998 r. pełniła funkcję radnej miasta i gminy Syców, pracowała też przez kilkanaście lat jako kurator zawodowy dla dorosłych.

Radę Sycowa porzuciła dla Sejmu, do którego dostała się w 2005 r., a już rok później trafiła do resortu sprawiedliwości, w którym do końca rządów PiS pełniła funkcję wiceministra. W trakcie pracy w ministerstwie m.in. popierała wprowadzenie 24-godzinnych sądów oraz odpowiadała za więziennictwo. Kempa brała też aktywny udział w pracach sejmowej komisji śledczej ds. afery hazardowej, po tym jak została przez władze PiS przeniesiona do niej z komisji śledczej ds. śmierci Barbary Blidy.

Po wyborach parlamentarnych w 2011 r. przystąpiła do klubu parlamentarnego Sprawiedliwej Polski, który powstał po secesji z PiS posłów związanych ze Zbigniewem Ziobro. Solidarna Polska kilkukrotnie nominowała też Kempę do roli wicemarszałek Sejmu. Podczas pierwszej próby Kempa została jednak pokonana w głosowaniu przez Wandę Nowicką, a późniejsze zmiany uniemożliwiał brak woli Sejmu. W lipcu 2014 została wiceprzewodniczącą nowo powołanego klubu parlamentarnego Sprawiedliwa Polska, od marca 2015 działającego pod nazwą Zjednoczona Prawica.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA