fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Jacek Sasin: Solidarna Polska i Porozumienie nie byłyby w Sejmie bez PiS

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Ziobro zacznie się mścić? Jestem przekonany, że panu ministrowi jest obca tego typu formuła uprawiania polityki. Nie rozmawiajmy o szukaniu papierów czy haków - mówi wicepremier Jacek Sasin.

Zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i ugrupowania opozycyjne szykują się do potencjalnego nowego politycznego rozdania. O godzinie 13 rozpocznie się spotkanie kierownictwa PiS, na którym zapadnie decyzja w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy.

- Poróżniliśmy się politycznie przy dwóch ważnych ustawach. To ciąg zdarzeń, który musi zostać przerwany. To się zaczęło wiosną tego roku - powiedział w rozmowie z Radiem Zet wicepremier Jacek Sasin.

- Wpływ na kierunek polityczny w Polsce i przyjmowane ustawy musi być adekwatny do poparcia społecznego. Jeśli koalicjanci nie uznają tej zasady, to konsekwencją będzie rząd mniejszościowy i zobaczymy co dalej. Nie można wykluczyć również przedterminowych wyborów - dodał.

Sasin podkreśla jednocześnie, że przyspieszone wybory to ostateczność. - Nikt do nich nie dąży za wszelką cenę. Ale z drugiej strony trudno wyobrazić sobie skuteczne rządzenie przez najbliższe 3 lata za pomocą rządu mniejszościowego, gdzie trzeba konsultować każdą ustawę - wyjaśnił.

- Koalicjanci być może nie bardzo dostrzegają proporcje, które są w Zjednoczonej Prawicy. Jest PiS, które jest siłą dominującą. Nie byłoby posłów Solidarnej Polski i Porozumienia w parlamencie, gdyby nie startowali z list PiS - dodał.

Jak zerwanie koalicji wpłynie na rząd? - Planujemy rekonstrukcję, ale najpierw musi wyjaśnić się kwestia koalicji… Nic nie wzięło w łeb. Rząd musi funkcjonować, niezależnie od tego, czy będzie to rząd tylko PiS, czy Zjednoczonej Prawicy czy PiS i jednej z partii Zjednoczonej Prawicy - odpowiedział Sasin.

- Ostatnie miesiące i tygodnie pokazują, że w tej chwili nie mamy pewności, że może następować porozumienie w ważnych sprawach. Stąd cały kryzys, który przechodzimy - powiedział.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA