fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Dworczyk: Nie będzie znaczącego wzrostu cen prądu w 2020 roku

tv.rp.pl
Szef kancelarii premiera powiedział, że w przyszłym roku nie będzie "znaczącego" wzrostu cen prądu. - Tak, jak w tym roku obniżaliśmy akcyzę, przyjmowaliśmy inne rozwiązania, aby ceny prądu nie wzrosły, podobnie będzie w roku 2020 - zadeklarował Michał Dworczyk.

- Zrobimy wszystko, żeby utrzymać ceny prądu na obecnym poziomie, podobnie, jak zrealizowaliśmy nasze deklaracje dotyczące roku 2019. Jestem przekonany, że również w roku 2020 ceny prądu uda nam się utrzymać - powiedział w rozmowie z RMF FM Michał Dworczyk.

- Nie będzie znaczącego wzrostu. Tak jak w tym roku obniżaliśmy akcyzę, przyjmowaliśmy inne rozwiązania aby ceny prądu nie wzrosły, podobnie będzie w roku 2020 - dodał.

- Deklaracje, które składamy mają pokrycie w faktach z roku 2019, dlatego mówimy spokojnie o tym w roku 2020. Oczywiście jest problem wzrostu cen prądu w Europie, jest to związane z polityką klimatyczną, polityką, która nie jest korzystna dla Polski, a różne  regulacje były przyjęte w czasach rządów  Platformy Obywatelskiej, która zgodziła się na niekorzystne rozwiązania dla Polski. Ale my jesteśmy zdeterminowani do tego, aby ceny prądu nie wrastały - kontynuował.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA