fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Dworczyk: To nie PiS powołał Banasia, tylko Sejm RP

tv.rp.pl
- Według mojej najlepszej wiedzy jest tak, że pan Marian Banaś był właścicielem kamienicy, która została wynajęta na hotel i to jest wszystko, co mogę powiedzieć - mówił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, komentując doniesienia "Superwizjera" TVN na temat nowego szefa najwyższej Izby Kontroli.

Marian Banaś, były minister finansów i nowy szef Najwyższej Izby Kontroli, wpisał do oświadczenia majątkowego: dwa domy, grunty rolne oraz kamienicę. Kamienicę oraz dwa mniejsze mieszkania wynajmuje – poinformował w sobotę „Superwizjer” TVN 24, podając, że kamienica położona jest w krakowskiej dzielnicy Podgórze.

Dowiedz się więcej: Czy służby prześwietliły szefa NIK Mariana Banasia?

W programie podano, że w kamienicy mieści się niewielki pensjonat, który oferuje gościom pokoje na godziny. Z materiału TVN 24 wynika, że w 2016 roku Marian Banaś zadeklarował, że sprzeda kamienicę, ale nigdy do tego nie doszło. Umowa przedwstępna została jednak odnotowana w dokumentach sądowych, poinformowali dziennikarze. Jak podano, niedoszłym nabywcą jest 30-letni Dawid O., który jednocześnie prowadzi pensjonat w kamienicy ministra.

- Według mojej najlepszej wiedzy, jest tak, że zostały sformułowane pewne zarzuty wobec prezesa NIK, pana Mariana Banasia. Ja znam historię pana prezesa Banasia jako osoby, która z determinacją i bezwzględnie walczyła z różnymi patologiami, typu mafie VAT-owskie, nieszczelny system fiskalny, wcześniej człowiek, który miał piękną kartę opozycyjną - komentował w poniedziałek w TOK FM Michał Dworczyk.

- Materiał dziennikarski zarzuca mu określone czynności czy określone działania. pan prezes Banaś przedstawia odmienną wersję tych wydarzeń i zapowiada pozew. Według mojej najlepszej wiedzy jest tak, że pan Marian Banaś był właścicielem kamienicy, która została wynajęta na hotel i to jest wszystko, co mogę powiedzieć - dodał szef KPRM.

Dworczyk stwierdził, że nie wie, „skąd teza, że służby nie zweryfikowały wszystkich faktów, które powinny zweryfikować”.

Źródło: rp.pl/ TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA