fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Jarosław Gowin: Politycy jak muchy. Łatwo ich zabić gazetą

Wszystkie projekty rządowe z zasady objęte są dyscypliną. Klub PiS poprze ustawę
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wicepremier Jarosław Gowin uważa, że dymisja wiceministra Andrzeja Stanisławka jest "miarą pewnej klasy". - Zachował się bardzo odpowiedzialnie i lojalnie - ocenił minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą - radził wiceminister nauki Andrzej Stanisławek. Wczoraj podał się do dymisji.

Wiceminister nauki odniósł się w ten sposób do protestu uczniów z Lublina, którzy sprzeciwiają się skutkom reformy edukacji przeprowadzonej przez byłą minister  edukacji Annę Zalewską, obecnie europosłankę.

Słowa wiceministra komentował w rozmowie z TVN24 Jarosław Gowin. - Pan Andrzej Stanisławek stanowczo zdementował, by takie słowa padły z jego ust. Zachował się bardzo odpowiedzialnie i lojalnie wobec rządu i wobec rodziców - powiedział wicepremier. 

Zapytany, czemu podał się do dymisji, skoro słowa nie padły, odpowiedział: Jeżeli polityk nie żąda autoryzacji, to takie są konsekwencje. - Na pewno zna pan takie powiedzenie, że politycy są podobni do muchy. Łatwo ich zabić gazetą - dodał.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA