fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Sellin: Część nauczycieli chciała, by egzaminy się nie udały

Jarosław Sellin
Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
Część strajkujących nauczycieli czy liderów związkowych sygnalizowała, że jest zainteresowana tym, żeby nie doszło do egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalistów, żeby nie udały się matury - mówił w Radiu ZET wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Podczas rozmowy w Radiu ZET Sellin komentował wypowiedź małopolskiej kurator Barbary Nowak, która powtarzające się zawiadomienia o podłożeniu ładunków wybuchowych w szkołach, w których odbywają się matury uznała za element walki o władzę.

„To metody, które stosują terroryści. To kolejne potwierdzenie, że trwające od 8 kwietnia akcje strajkowe w szkołach były elementem nie pierwszym konsekwentnie realizowanego planu destabilizacji państwa polskiego. Czy jest jeszcze jakaś granica w walce o władzę?” - powiedziała Nowak w wywiadzie dla wPolityce.pl.

Wiceminister kultury początkowo nie chciał komentować tych słów, twierdząc, że "takiej łączności by nie robił", bo nie zostało ustalone, kto stoi za tymi zawiadomieniami.

czytaj także:

Matury opóźnione przez alarmy bombowe

Kolejne alarmy bombowe. 181 szkół zaczęło egzaminy z opóźnieniem

Stwierdził jednak, że "jakaś część" strajkujących w kwietniu nauczycieli i związkowych liderów chciała, by zakłócić przebieg egzaminów i matur, by sie one "nie udały".

- Mówię, że ja tych rzeczy nie łączę, ale faktem jest, że była bardzo nieprzyjemna sytuacja - mówił Sellin, dodając, że szef ZNP Sławomir Broniarz straszył zagrożeniem matur.

Słowa Sellina skomentował szef ZNP. Stwierdził, że są one nieuprawnione. Jeszcze dziś wypowiedzią wicemarszałka kultury zajmą się prawnicy ZNP.

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA