fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

TVP o 13. emeryturze dla seniorów: "Jarkowe"

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Sejm przyjął ustawę o jednorazowym świadczeniu emerytalnym dla seniorów. Na pasku TVP świadczenie zyskało nazwę "Jarkowe".

Sejm przyjął projekt Emerytura plus większością głosów. "Za" głosowało 396 posłów, 3 było przeciw, a 19 wstrzymało się od głosu.

Podczas wczorajszej debaty w Sejmie nad rządowym projektem transmitowanej przez TVP  na czerwonym pasku stacji pojawiło się określenie "Jarkowe".

Publicyści i politycy nie sądzą raczej, by ta nazwa przysłużyła się ociepleniu wizerunku Jarosława Kaczyńskiego.

"Przepraszam, ale co to jest "Jarkowe"? - pyta Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej".

"Jeśli jakiś spin doktor w PiS wpadł na pomysł, by ocieplać wizerunek prezesa hasłem "Jarkowe", to mym skromnym zdaniem powinien zmienić zawód" - wtóruje wicenaczelny "Rzeczpospolitej" Michał Szułdrzyński.

"Zajrzyjcie do portfeli. Przez moment, przez nieuwagę, pomyślicie, że są tam pieniądze, które zarobiliście swoją pracą. Otóż nie, to wszystko „Jarkowe”, to prezenty od niego, bo państwo jako i wszystkie pieniądze są jego. Sułtanat postPRL- owski" - pisze Tomasz Lis z "Newsweeka".

"Jarkowe? Limuzyna, kierowcy, ochroniarze przywożący żwirek dla kota, dyrektor szpitala dowożący kule ortopedyczne do domu. Dzika deweloperka bez żadnego trybu. 50 tys. w kopercie dla księdza. Marzenia o 200-metrowych wieżach. Panie Prezesie, co pan wie o życiu polskich emerytów?!" - pyta poseł Michał Szczerba (PO).

Wczoraj Rada Języka Polskiego wydała opinię o paskach pojawiających się podczas wiadomości w telewizji publicznej.

Według Rady są one 'wartościujące' i 'perswazyjne', a "praktyka językowa i komunikacyjna w paskach 'Wiadomości' ma często charakter manipulacyjny".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA