fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Morawiecki: Broniarz groził rodzicom i uczniom

Premier Mateusz Morawiecki
Fotorzepa/ Robert Gardziński
Żadną miarą nie powinno dochodzić do takiego szantażu emocjonalnego, na jaki pozwolił sobie przewodniczący Broniarz, gdzie groził rodzicom i uczniom - mówił premier Mateusz Morawiecki, cytowany przez Onet.pl.

Morawiecki skomentował w ten sposób słowa szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza.

Broniarz w rozmowie z Radiem ZET stwierdził, że "w kompetencji nauczycieli, Rady Pedagogicznej leży klasyfikowanie, ocenianie i promowanie uczniów. I to też jest potężny oręż w ręku nauczycieli, chcielibyśmy, żeby rząd miał tego świadomość".

Zapowiadany strajk nauczycieli ma się zacząć 8 kwietnia, a to oznacza, że zbiegnie się z terminami egzaminów - 10, 11 i 12 kwietnia ma się odbyć egzamin gimnazjalny; a 15, 16 i 17 kwietnia - egzamin ósmoklasistów. 6 maja mają się zaś rozpocząć matury.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Morawiecki stwierdził, że Broniarz "pozwolił sobie na szantaż emocjonalny" i zaapelował do związków zawodowych o ostudzenie emocji.

- Bardzo proszę związki zawodowe, by ostudzić emocje. Żadną miarą nie powinno dochodzić do takiego szantażu emocjonalnego, na jaki pozwolił sobie przewodniczący Broniarz, który groził rodzicom i uczniom - mówił premier.

Morawiecki przekonywał, że "ogromna ilość" zarówno rodziców, jak i samych uczniów, nie popiera pomysłu strajku w terminach, w których mają się odbyć egzaminy.

Z mojej strony, dla nauczycieli najgorzej zarabiających, będziemy starali się o kolejne zastrzyki finansowe, dodatkowe środki - dodał Morawiecki cytowany przez Onet.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA