fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Podejrzany o szpiegostwo na rzecz Chin współpracował z kancelarią Szydło

Piotr D.
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Kancelaria premiera potwierdziła, że zatrzymany Piotr D., podejrzany o szpiegostwo na rzecz Chin, współpracował z KPRM za czasów Beaty Szydło.

Piotr D, były wysoki rangą oficer ABW, oraz Chińczyk Weijing W. zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty szpiegostwa na rzecz Chin.

W 2016 roku Piotr D. był jednym z ekspertów działających w KPRM, którzy pracowali nad zabezpieczeniem Światowych Dni Młodzieży. Zespół ten miał dbać o bezpieczeństwo papieża Franciszka i pielgrzymów.

Fakt współpracy podejrzanego o szpiegostwo Piotra D. z KPRM - wówczas premierem była Beata Szydło, potwierdza komunikat Kancelarii Premiera.

Pełną treść komunikatu cytuje RMF FM:

"Oficjalny komunikat z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów:

Osoba, której dotyczy poniższe zapytanie, to ówczesny dyrektor Departamentu Kontroli Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Podobnie jak przedstawiciele innych tego typu instytucji współpracował w ramach tzw. grupy eksperckiej utworzonej w związku z przygotowaniem wizyty Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Polsce w 2016 roku.

O fakcie jego udziału w pracach grupy poinformowano Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Współpraca ta była realizowana nieodpłatnie. Działania grupy dotyczyły spraw z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego, a zatem osoby wchodzące w jej skład dysponowały stosownymi poświadczeniami, wynikającymi nie z ich pracy na rzecz Zespołu do spraw przygotowania wizyty Jego Świątobliwości Papieża Franciszka w Rzeczypospolitej Polskiej w 2016 r. oraz wsparcia organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, ale z obowiązków zawodowych na rzecz innych instytucji publicznych".

Piotr. D. i Weijing W. zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA