fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Jarosław Gowin: PSL powinno rozważyć koalicję z PiS

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Wicepremier Jarosław Gowin uważa, że szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz powinien rozważyć zawiązanie koalicji w sejmikach ze Zjednoczoną Prawicą.

Wicepremier powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość jest otwarte na rozmowy w sprawie koalicji w sejmikach. Zdaniem Jarosława Gowina w samorządzie liczy się "dobro małych ojczyzn".

Gowin nie zamyka drzwi przed koalicją z PSL. Uważa, że takie rozwiązanie powinien rozważyć szef Ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Szanuję i lubię Władysława Kosiniaka-Kamysza, natomiast na jego miejscu poważnie rozważyłbym taki scenariusz, żeby na terenie całej Polski stworzyć koalicję konserwatywno-ludową, a więc Zjednoczona Prawica i PSL - mówił w TVP Info.

- PO i Nowoczesna skręciły w lewo. PSL, niezależnie od tego, jakie są ideowe wybory i sympatie jej liderów, ma elektorat, który na pewno nie chce poparcia dla takich postulatów jak tzw. małżeństwa homoseksualne. To nie jest elektorat ideologicznie lewicowy i antyklerykalny. Przeciwnie - wyborcy PSL są raczej konserwatywni - dodał.

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA