Rząd PiS

"Więc chodź, pomaluj świat!" ministrowi Brudzińskiemu

Stowarzyszenie Lambda Warszawa
Strajk Kobiet i Lambda Warszawa chcą ubarwić życie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, który ogłosił zamiar zgłoszenia do prokuratury podejrzenia profanacji godła RP. Lambda namawia do wysyłania ministrowi tęczowych kartek z życzeniami kolorowych snów. Lub innymi.

"W reakcji na słowa ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego nt. tęczowego orła, postanowiłyśmy pokolorować chociaż jeden dzień z życia ministra! W tym celu stworzyłyśmy jedyne, niepowtarzalne, limitowane i – przede wszystkim – TĘCZOWE kartki pocztowe!" - czytamy na stronie zrzutki zorganizowanej przez Warszawski Strajk Kobiet .

Każda kartka to cegiełka - wystarczy wpłacić 5 zł i poinformować, jakie - kulturalne - życzenia mają się na niej znaleźć.

Czytaj także: Chrabota: Minister Brudziński i tęczowe godło

Akcja ta, zorganizowana przez Warszawski Strajk Kobiet pod matronatem stowarzyszenia Lambda Warszawa,  jest spowodowana decyzją szefa MSWiA, który chce zgłosić do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na sprofanowaniu godła Rzeczpospolitej Polskiej.

Profanacją tą miałoby być umieszczenie godła na tęczowej fladze LGBT - takie m.in. transparenty niesiono na pierwszej w historii Paradzie Równości w Częstochowie, która odbywała się równocześnie z Pielgrzymką Rodzin Radia Maryja.

Źródło: rp.pl/Lambda Warszawa

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL