fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Czarnecki: Rząd nie ściągnie bomb atomowych

Ryszard Czarnecki
Fotorzepa, Danuta Matłoch
- Nie ma planów sprowadzenia broni atomowej do Polski. To nie jest priorytet rządu - mówił w TVN24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki komentując pogłoski dotyczące planowanego udziału Polski w programie Nuclear Sharing.

- Konkretne kroki są rozważane - mówił kilka dni temu w Polsat News wiceszef MON Tomasz Szatkowski pytany o to, czy Polska przystąpi do programu NATO Nuclear Sharing w ramach którego państwom członkowskim NATO nie posiadającym broni atomowej taka broń ma być udostępniana. Wywołało to falę spekulacji na temat sprowadzenia do Polski głowic jądrowych. 

Czytaj więcej: Polska bliżej programu nuklearnego NATO

Informacje te zdementował sam MON "Nie trwają obecnie żadne prace nad przystąpieniem naszego kraju do natowskiego programu Nuclear Sharing" - głosi oświadczenie resortu.

- Polki, Polacy, jako żywo, Prawo i Sprawiedliwość nie planuje bomby atomowej w naszym kraju. To są tylko bajeczki. Proszę nie straszyć Polaków, że Antoni Macierewicz chce zainstalować w Polsce bombę atomową. Nic z tych rzeczy - zapewnił Czarnecki. Dodał, że polski rzad może "mówić, sugerować, mrugać, że chce dużo więcej, a tak naprawdę chcieć baz w krajach nadbałtyckich czy innych rozwiązaniach, które będą czymś większym niż to, co nam NATO obecnie oferuje".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA