fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ruch Polska 2050

Szymon Hołownia: Andrzej Duda jest prezydentem bezobjawowym

Szymon Hołownia
Szymon Hołownia
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Rozczarowaniem, nie wiem czy przegraną, jest postawa prezydenta Andrzeja Dudy, który te wybory wygrał z olbrzymim społecznym poparciem, a dzisiaj jest prezydentem jednak wciąż bardzo bezobjawowym, niemającym kompletnie wpływu na rzeczywistość ani niechcącym go mieć - uważa lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia został poproszony o podsumowanie 2020 roku. W jego ocenie największym bohaterem mijającego roku jest cała grupa pracowników ochrony zdrowia, która od początku epidemii ryzykuje zdrowie i życie. 

Z drugiej strony, "Polska przegrała na tym, co się w Polsce stało i na tej władzy, którą dzisiaj mamy". W rozmowie z TVN24 stwierdził, że rozczarowaniem jest dla niego postawa prezydenta Andrzeja Dudy, który "kompletnie nie ma wpływu na rzeczywistość i nie chce go mieć". - Po takiej wygranej w drugiej kadencji to chyba można rzeczywiście wszystko - skomentował.

Lider ruchu Polska 2050 mówił również o sytuacji w Kościele na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy w kontekście oskarżeń o tuszowanie przypadków pedofilii wśród księży.

- Polski Kościół zanurkował bardzo mocno, Kościół instytucjonalny nie zdał bardzo wielu egzaminów w tym roku - ocenił Hołownia. Wymieniał, że Kościół nie zdał egzaminu z pilnej konieczności odklejenia się od PiS-u i "egzaminu pandemicznego, kiedy trzeba było znaleźć formułę na bycie z ludźmi, a nie milczeć w znacznej mierze".

Zdaniem Hołowni w tym roku nadwyrężone były również inne instytucje. Wskazał m.in na Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Jedną z najważniejszych rzeczy, którą nowa władza – ktokolwiek będzie ją sprawował - będzie miała do roboty, będzie uporządkowanie tej tablicy rozdzielczej, przez którą płynie nasz społeczny prąd - wskazał.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA