fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Razem

Zandberg: Europa potrzebuje wielkich, publicznych inwestycji

Adrian Zandberg
PAP, Rafał Guz
W polskiej polityce jest za dużo wzajemnych złośliwości, a za mało dyskutowania o tym jak decyzje, które politycy podejmują wpływają na życie zwykłych ludzi - mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 poseł Lewicy Adrian Zandberg.

- W polityce ważne jest to, czy za 5-6 lat będziemy żyć w Polsce, która jest lepszym krajem do życia niż teraz - stwierdził Zandberg komentując słowa krytyki pod adresem polityków Lewicy ze strony Koalicji Obywatelskiej za prowadzenie negocjacji z PiS ws. poparcia dla Funduszu Odbudowy.

4 maja ustawę tę przyjął Sejm 290 głosami "za", przy sprzeciwie Solidarnej Polski i Konfederacji. Koalicja Obywatelska wstrzymała się od głosu, wraz z PiS głosowały z kolei Lewica, PSL i Polska 2050.

- Ja byłem, jestem i będę zwolennikiem tego, by Polska była częścią UE. Wierzę, że Europa potrzebuje dużych, wspólnych publicznych inwestycji. Nie tylko dlatego, że mamy sytuację po epidemii - mówił Zandberg.

- USA podjęły w ostatnich tygodniach bardzo ważne decyzje dotyczące programów inwestycyjnych. Amerykanie chcą, bardziej nawet niż Europa, postawić na publiczne inwestycje. Jeśli Europa zostanie w blokach startowych, to będziemy mieli kłopot, który będzie kłopotem całego kontynentu. Ja chcę Europy, która jest silna, ja chcę Europy, która stoi na własnych nogach, a nie jest tylko petentem - mówił poseł Lewicy.

- Pytanie dziś realne, to pytanie o to czy UE będzie na tyle sprawna, dobrze zintegrowana, na tyle odważna, żeby być istotnym graczem - przekonywał Zandberg.

O zachowaniu Platformy ws. głosowania nad ustawą dotyczącą ratyfikacji Funduszu Odbudowy Zandberg powiedział, że było ono "nierozsądne".

- To było głosowanie za tym czy jest się za Europą silną, zjednoczoną, silnie zintegrowaną - przekonywał poseł.

- Jeśli ktoś nie miał odwagi, aby głosować "za", głosował za Europą słabą - dodał.

Źródło: Polskie Radio 24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA