fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Duchowny oskarżony o pedofilię. Kaucja: 90 mln dolarów

Axel mora/CC 4.0
Lider meksykańskiego kościoła, który ma ponad milion zwolenników na całym świecie, został oskarżony o gwałt, handel ludźmi i dziecięcą pornografię. Sąd wyznaczył kaucję w wysokości 90 mln dolarów.

Wyznaczona kaucja praktycznie oznacza, że 51-letni Naason Joaquin Garcia, przywódca kościoła ewangelickiego La Luz del Mundo w Guadalajarze (Światło Świata), pozostanie w areszcie oczekując na proces.

Początkowo kaucja została wyznaczona na kwotę 50 mln dolarów. W ubiegłym tygodniu prokuratura w Kalifornii oskarżyła Garcię i dwie inne osoby o 36 przestępstw, o 10 więcej niż poprzednio, w tym kolejne przypadki gwałtu.

Garcia i pozostali zatrzymani zapewniają o swojej niewinności. Oświadczenie w tej sprawie wydał również kościół, którym kierował Garcia.

Co najmniej pięć osób, w tym nieletni, miało przekazać śledczym, że zostali zgwałceni lub w inny sposób wykorzystani seksualnie przez Garcia. 

Prokuratorzy mówią również o filmie "orgia", w którym Garcia jest widziana, gdy młody chłopak uprawia seks z członkiem własnej rodziny.

Śledczy podczas przesłuchania tłumaczyli, że wysoka kaucja ma zapewnić, że Garcia nie ucieknie do Meksyku korzystając z funduszy kościoła.

La Luz del Mundo jest największym kościołem ewangelickim w Meksyku, powstał w latach dwudziestych XX wieku. Posiada filie w 50 krajach i ma ponad 5 milionów członków.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA