fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Zaginięcie Madeleine McCann. Policja ma nowy trop

Wikimedia Commons/CC 3.0
Brytyjska policja od 2007 roku prowadzi dochodzenie w sprawie zaginięcia trzyletniej Madeleine McCann w portugalskim kurorcie Praia da Luz. Nowym podejrzanym w tej sprawie jest obywatel Niemiec.

Brytyjscy śledczy we współpracy z niemieckimi służbami zidentyfikowali mężczyznę, który jest podejrzany w sprawie zaginięcia trzyletniej Madeleine McCann w 2007 r. Mężczyzna odsiaduje obecnie w więzieniu wyrok w innej sprawie.

Policja poinformowała, że podejrzany to biały mężczyzna z blond włosami. Ma około 180 cm wzrostu i 43 lata. W momencie zaginięcia dziewczynki mógł wyglądać na młodszego.

Służby ustaliły, że podejrzany w latach 1995-2007 mieszkał w Algarve. Był związany z okolicami Praia da Luz.

Brytyjskie służby poinformowały również o dwóch pojazdach, którymi poruszał się w momencie zaginięcia Madeleine: to VW T3 Westfalia i Jaguar XJR 6. Dzień po zaginięciu dziewczynki samochód został zarejestrowany na inną osobę w Niemczech.

Policja prosi o pomoc osoby, które w 2007 roku widziały oba pojazdy. Dodatkowo cenne będą informacje w sprawie właścicieli dwóch numerów telefonów komórkowych. Jeden z nich miał należeć do podejrzanego Niemca, drugi do ważnego świadka w całej sprawie.

- Minęło ponad 13 lat odkąd Madeleine zaginęła i nikt z nas nie wyobraża sobie, jak to musi być dla jej rodziny, nie wiedząc, co się stało i gdzie jest - powiedział inspektor Mark Cranwell.

Madeleine zniknęła z pokoju kurortu wypoczynkowego w Praia da Luz 3 maja 2007. Z zeznań jej rodziców wynika, iż zostawili ją śpiącą wraz z dwójką rodzeństwa i poszli na kolację z przyjaciółmi do pobliskiego baru.

Kate i Gerry McCann twierdzą, że co kilkanaście minut chodzili do pokoju, by sprawdzić, co się dzieje z ich dziećmi. Około 22.00 matka Madeleine miała odkryć, że Madeleine nie ma w pokoju.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA