fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Paryż: Złodziej ukradł z nadgarstka zegarek wart 800 tys. dolarów

Michel Hasson/CC 3.0
Japoński biznesmen przed jednym z pięciogwiazdkowych hoteli w Paryżu został okradziony z zegarka, którego wartość przekracza 800 tys. dolarów.

Japończyk wyszedł z hotelu Napoléon w pobliżu Łuku Triumfalnego w poniedziałek koło godziny 21. Mężczyzna palił papierosa, gdy złodziej zerwał z jego nadgarstka drogocenny zegarek.

Złodziej poprosił biznesmena o papierosa. Gdy ten wyciągał w jego stronę rękę, nieznany sprawca zerwał zegarek i uciekł sprzed hotelu.

Skradziony zegarek to szwajcarski, pokryty diamentami Richard Mille Tourbillon Diamond Twister. Sprzedawany jest za 830 tys. dolarów. 

To kolejny przypadek kradzieży luksusowego zegarka w Paryżu. Od początku roku zgłoszono 71 takich przypadków. Do większości napaści dochodzi w pobliżu Pól Elizejskich, gdzie znajduje się wiele hoteli i sklepów z biżuterią.

Luksusowe zegarki mogą być odsprzedawane na czarnym rynku w cenie od 30% do 50% ich wartości. Stosowane przez złodziei metody to uderzenia ofiary, proszenie o papierosa lub składanie lusterka w samochodzie, by właściciel zegarka wystawił rękę przez okno, by je ustawić poprawnie. 

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA