fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Malezja: 16-latka zabiła się, bo tak zagłosowali internauci?

stock.adobe.com
16-latka z Malezji popełniła samobójstwo, po tym jak w internetowej sondzie, jaką umieściła na swoim profilu na Instagramie, na pytanie czy ma żyć czy umrzeć, 69 proc. respondentów zagłosowało na jej śmierć - informuje "The Guardian".

Policja ze stanu Sarawak w Malezji poinformowała, że dziewczyna, której personalia nie zostały ujawnione, umieściła w sieci sondaż informując, że "sprawa jest dla niej ważna". "Pomóżcie mi wybrać D(Death - Śmierć)/L(Life - Życie)". Większość głosujących zagłosowało na "śmierć", a nastolatka popełniła samobójstwo.

Ramkarpal Singh, parlamentarzysta i prawnik twierdzi, że osoby, które głosowały za tym, aby nastolatka się zabiła, mogą być oskarżone o podżeganie do samobójstwa.

- Czy dziewczyna żyłaby do dziś, gdyby większość internautów na jej profilu na Instagramie zniechęcało ją do odebrania sobie życia? Czy posłuchałaby większości internautów i poszukałaby pomocy u specjalisty? - zastanawia się Singh.

- Czy zachęta ze strony tych internautów rzeczywiście wpłynęło na jej decyzje o odebraniu sobie życia? - dodaje.

Z kolei minister ds. sportu i młodzieży Malezji Syed Abdul Rahman stwierdził, że tragedia podkreśliła konieczność "ogólnonarodowej dyskusji na temat zdrowia psychicznego w kraju".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA