fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Podejrzana o zabójstwo Kim Dzong Nama wychodzi na wolność

AFP
Obywatelka Indonezji, która była podejrzana o zamordowanie brata przywódcy Korei Północnej została wypuszczona na wolność. Prokuratorzy wycofali swoje oskarżenia.

Przyrodni brat Kim Dzong Una został otruty na lotnisku w stolicy Malezji - Kuala Lumpur w lutym 2017 roku. Kim Dzong Nam zmarł z karetce podczas transportu z lotniska do szpitala. 

Dziś na wolność wyszła Siti Aisyah, jedna z dwóch kobiet oskarżonych o przeprowadzenie zamachu. - Czuję się szczęśliwa. Nie wiedziałem, że tak się stanie. Nie spodziewałem się tego - powiedziała dziennikarzom.

Po aresztowaniu kobieta powiedziała, że na lotnisku od nieznajomej osoby otrzymała pieniądze, za które miała rozmazać na twarzy Kim Dzong Nama "oliwkę dziecięcą". Całe wydarzenie miało być - jak powiedziała - żartem. Jak zeznała, nieznajomy, który dał jej pieniądze i oliwkę, wyglądał na Japończyka lub Koreańczyka.

Za "psikusa" otrzymała 400 ringgitów (około 90 dolarów). Obrońcy obu kobiet tłumaczyli, że ich klientki stały się kozłami ofiarnymi, a władze Indonezji powinny złapać prawdziwych zabójców.

Czterech obywateli Korei Północnej, formalnie oskarżonych o morderstwo, uciekło z Malezji wkrótce po zdarzeniu.

Dziś proces w sprawie kobiet miał być kontynuowany, ale prokurator Muhammad Iskandar Ahmad poinformował o wycofaniu oskarżenia. Sąd wniosek zatwierdził.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA