fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Naśladowczyni Charlesa Mansona może wyjść z więzienia. Uzyskała prawo do zwolnienia warunkowego

adobestock
Leslie Van Houten, najmłodsza naśladowczyni mordercy i przywódcy bandy Charlesa Mansona, po raz trzeci uzyskała zwolnienie warunkowe z więzienia, ale nie wiadomo, czy nie wstrzyma go nowy gubernator Kalifornii.

W środę po przesłuchaniu kalifornijska Rada ds. Warunkowych Przedterminowych Zwolnień stwierdziła, że 69-letnia obecnie Van Houten może wyjść z więzienia. Van Houten została skazana na karę śmierci w 1971 roku, później zmienioną na dożywocie po tym, gdy Sąd Najwyższy Kalifornii zakazał używania tej pierwszej.

Van Houten uzyskała prawo do zwolnienia warunkowego już w 1977 roku, ale jej prośby o zwolnienie były do tej pory odrzucane już 16 razy. W 2016 roku ostatecznie otrzymała zwolnienie warunkowe, lecz zablokował je gubernator stanu Jerry Brown. Identycznie postąpił rok później, przy kolejnej próbie uzyskania zwolnienia.

Nie wiadomo, czy nowy gubernator Gavin Newsom, który objął urząd 7 stycznia, zrobi to samo. Rozpatrywanie sprawy przez gubernatora może potrwać do 5 miesięcy.

Charles Manson, który zmarł w listopadzie 2017 roku, był jednym z najbardziej znanych zbrodniarzy XX wieku. Został skazany w 1971 r. za udział w morderstwach dziewięciu osób, w tym aktorki Sharon Tate i jej nienarodzonego dziecka. Morderstwa zostały dokonane przez jego zwolenników - tak zwaną "Rodzinę Mansona".

Van Houten przepraszała za swoje przestępstwa rodziny ofiar. Manson nigdy nie wyraził skruchy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA