fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przestępczość

Włochy: Proces brata Polaka, oskarżonego o porwanie modelki, ruszy w październiku

Instagram/ Chloe Ayling
Łukasz H. został w czerwcu skazany przez sąd w Mediolanie na 16 lat i 9 miesięcy więzienia za uprowadzenie brytyjskiej modelki Chloe Ayling i przetrzymywanie jej wbrew jej woli. Teraz przed sądem we Włoszech stanie jego brat.

Michał H., który mieszkał w Wielkiej Brytanii, jest oskarżony o udział w porwaniu Ayling, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku. Modelka była przetrzymywana w niewoli przez sześć dni w domu w odległej górskiej wiosce.

Brat Marka H. - Łukasz H. - już w czerwcu został skazany na 16 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności.

21-letnia Ayling została zwabiona do Mediolanu pod pretekstem sesji zdjęciowej. Zdaniem rodziny, modelka została odurzona, wepchnięta do walizki, którą wrzucono do bagażnika samochodu i zabrana do wioski niedaleko Turynu. Porywacze rzekomo planowali sprzedać ją w internecie jako niewolnicę seksualną.

Uprowadzona była przetrzymywana przez prawie tydzień, zanim Łukasz H. zawiózł ją do Mediolanu i wypuścił w pobliżu brytyjskiego konsulatu. Obrona Polaka twierdziła, że to sama Ayling zorganizowała swoje porwanie, jako próbę zainteresowania sobą, zwiększającą szansę na karierę zawodową.

Śledczy, którzy opisali Łukasza H. jako "mitomaniaka" i "awanturnika", powiedzieli, że mężczyzna próbował wyłudzić pieniądze od Ayling, żądając 300 tys. euro od menedżera modelki i jej rodziny za jej wypuszczenie. Prokurator Paolo Storari ocenił jednak, że wersja wydarzeń Ayling była bardzo mocno poświadczona przez dowody w sprawie. Jednym z nich była wiadomość Łukasza H. do Michała H., w której mówił on bratu, aby "wyczyścił bagażnik samochodu, by nie znaleziono jej włosów".

Michał H. został pod koniec czerwca poddany ekstradycji do Włoch po tym, jak w sierpniu zeszłego roku aresztowano go w Wielkiej Brytanii, gdzie na stałe mieszkał. Proces Polaka rozpocznie się w Mediolanie 24 października.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA