fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przegląd prasy

Aborcja dzieli gazety

Paweł Jabłoński
Fotorzepa/Waldemar Kompała
Wspólnymi tematami trzech wtorkowych gazet była przede wszystkim aborcja. Z tematów gospodarczych dwie gazety zajmowały się informacjami o rosnącym ruchu na polskich drogach.

Chyba najciekawsza dzisiaj informacja znajduje się na dole frontu Dziennika. Dotyczy to planu przekształcenia (likwidacji?) użytkowania wieczystego w własność. Ten rządowy projekt ma dotyczyć tylko mieszkań w wielorodzinnych blokach ale dla wielu rodzin będzie to ważne wydarzenie. Niestety to nie będzie tanie. Wydaje się, że oprócz bezsensu tej formy niby własności motorem tej zmiany jest trudna sytuacja budżetu.

Podobne korzenie ma chyba temat z czołówki Rzeczpospolitej. My opisujemy pomysły fiskusa na opodatkowanie przychodów otrzymywanych przez pracowników dzięki ulgowemu traktowania ich przez pracodawcę. Na razie chodzi o niższe czesne, które nauczyciele płacą za swoje pociechy umieszczone w szkołach, w których pracują. Ten rabat będzie traktowany jako przychód i opodatkowany. Należy się spodziewać, ze fiskus rozszerzy te opodatkowanie na kolejne grupy pracowników i kolejne formy ich wspierania przez pracodawców.

W Rzeczpospolitej mamy też ciekawą ilustracje obrazującą wzrost zakupów różnego rodzaju podróbek.

Czołówką Dziennika jest w niczym nie zaskakująca informacja, że LOT delikatnie mówiąc nie ma żadnej przyszłości gospodarczej. Ratunkiem może być tylko inwestor. Ale kto sprzeda narodowego przewoźnika? Oczywiście Ministerstwo Skarbu inaczej widzi sytuację LOT.

Co ciekawe również Wyborcza ma dziś czołówkę gospodarczą. We wrześniu ma być ponoć kumulacja różnych remontów w elektrowniach i w efekcie może zabraknąć prądu. Okazuje się, że za ten problem nie odpowiada chyba PIS. Przynajmniej Gazeta o tym nie pisze.

Dzisiejsza prasa bardzo się różni w sprawie aborcji. Dziennik (gazeta niby gospodarcza) od frontu informuje, że szykuje się kompromis. Zakaz aborcji objąłby tylko dzieci z wadami rozwojowymi. Ciąże pochodzące z gwałtu i zagrażające życiu matki (niedoszłej) można by przerywać. Wyborcza nic nie wie o tym pomyśle i walczy z pomysłami zakazu przerywania ciąży pochodzącej z gwałtu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA