fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Sondaż: Biden - 49 procent, Trump - 42 procent

AFP
Według najnowszego sondażu opublikowanego w czwartek przez Fox News na mniej niż 100 dni przed wyborami prezydenckimi Joe Biden ma 7 punktów procentowych przewagi nad Donaldem Trumpem.

Na Joe Bidena chce głosować 49 proc. ankietowanych a na Donalda Trumpa - 42 procent - wynika z sondażu.

Ponad połowa (53 proc.) ankietowanych negatywnie ocenia sposób w jaki Trump zarządza ochroną zdrowia w USA. 40 proc. respondentów ocenia zarządzanie przez Trumpa ochroną zdrowia pozytywnie.

USA są najciężej dotkniętym przez koronawirusa krajem świata - zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wykryto tam u 5248172 osób a na COVID-19 zmarło 167092 zakażonych.

Trump jest często atakowany przez Bidena za to, że nie był w stanie ochronić Amerykanów przed koronawirusem. Biden zarzuca mu też "krucjatę na rzecz odebrania amerykańskim rodzinom dostępu do systemu ochrony zdrowia".

Uczestnicy sondażu dla Fox News uważają, że Biden lepiej niż Trump poradziłby sobie z kwestiami dotyczącymi policji i wymiaru sprawiedliwości (48 proc. wobec 42 proc. wskazujących Trumpa).

Sondaż przeprowadzono na grupie 1000 zarejestrowanych wyborców. Margines błędu wynosi w przypadku tego sondażu 3 punkty procentowe.Źródło: Fox News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA