fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prezydent USA

Trump: Rosjanie płacili za zabijanie Amerykanów? Nie słyszałem

AFP
Prezydent Donald Trump oświadczył w niedzielę, że nigdy nie informowano go o działaniach Rosjan, którzy mieli oferować milicjom powiązanym z talibami, by te zabijały Amerykanów w Afganistanie. Trump zdementował w ten sposób doniesienia "New York Times" - dziennik ten pisał, że Trump nie reagował na doniesienia na ten temat.

"Nikt nie poinformował mnie, wiceprezydenta Mike'a Pencea lub szefa personelu Białego Domu Marka Meadowsa o tzw. atakach przez Rosjan na naszych żołnierzy w Afganistanie" - napisał Donald Trump na Twitterze.

Trump wezwał też "New York Times", by dziennik ten wskazał swojego anonimowego informatora.

"Wszyscy temu zaprzeczają" - dodał.

"NYT" napisał w piątek, że wywiad USA ustalił, iż wywiad Rosji oferował nagrody za udane ataki na żołnierzy USA i koalicji stacjonujących w Afganistanie. Talibowie mieli otrzymać kilka takich nagród za udane ataki na żołnierzy USA - twierdził informator dziennika.

Biały Dom oraz dyrektor Wywiadu Narodowego w sobotę zdementowali te doniesienia.

Doniesienia te zdementował także MSZ Rosji.

Tymczasem w niedzielę "NYT" opublikował kolejny materiał w tej sprawie, z którego wynika, że wywiad USA alarmował zwierzchników już w styczniu, że Rosjanie mogą oferować nagrody za zabijanie amerykańskich żołnierzy.

- Jest dość znaczące, że prezydent wciąż powtarza, że nic o tym nie słyszał - skomentował te doniesienia były doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, John Bolton.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA